Kendinizi Tanıyın!

Bu gönderiyi sende paylaş

Kendinizi neden tanımalısınız? Ne yapmak istiyorsunuz?

Kendinizi tanımadan kendinizi tanıtamazsınız! İş görüşmelerinde, mülakatlarda öncelikle kendinizi tanıtmanız istenir ancak kendinizi siz daha tanıyamamışken görüşmelerde nasıl tanıtacaksınız?

Genç bireyler ne yapmak istediklerine, neyden keyif aldıklarına yönelerek başlangıç yapabilirler. Bu konular iyice araştırılıp uygunlukları düşünülebilir. Ne olmak istiyorum sorusuna bulunan cevaptan sonra bu sefer, nasıl ulaşabilirim sorusu geliyor. Şeklinde araştırmalar yapılmalı tüm bu süreçler başarılı şekilde sağlandığı takdirde hedefe daha da yaklaşıyorsunuz. Hedefe yönelik gelişimler sağlanması sonucunda, ne olmak istiyorum sorusuna cevabınız iyice şekillenmiş daha da netleşmiş halde olacaktır. Böylelikle kendinizi tanıtmanız daha kolay ve akılda kalıcı olacaktır. Örnek verecek olursak; tüm eğitim sürecinizi tamamladınız ve iş görüşmelerine gidiyorsunuz. Sizden ilk olarak kendinizi tanıtmanız ve açıklamanız beklenir. Kararlarınızı ne zaman aldığınızdan, bunun için gerekli araştırmalar yaptığınızdan kendinize uygun bulduğunuz bölümlerden bahsedip ve buna yönelik eğitimlerinizi tamamladığınızı açıkladığınızda hem kararlı hem hedeflerini başarılı bir şekilde yerine getiren bir birey olarak akılda kalacaksınız. Bir sonraki hedefinize artık daha da yakınsınız.

İlginizi çekebilecek bir kaç haberimiz

Referanslı İşe Alım Talimatı

Referanslı işe alım talimatı, bir işverenin veya insan kaynakları departmanının, bir adayın işe alınmasını düşündüğü durumda, adayın referanslarını nasıl kontrol edeceğini ve değerlendireceğini belirten bir

İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz?

Birlikte Yapabiliriz