SEÇME VE YERLEŞTİRME

Bu gönderiyi sende paylaş

Seçme ve yerleştirme nedir? Seçme ve yerleştirme süreçleri nasıl ilerlemektedir?

Gerekli araştırmalar ve taramalar doğrultusunda, pozisyona uygunluğu sağlanan adayın detaylı bir şekilde mülakatları yapılmaktadır. Yapılan mülakatlar ışığında firmalara en uygun adaylar belirlenmektedir. Seçilen adayların, firmaya sunulması ve sonucun olumlu olması durumunda, adayların işbaşı tarihi belirlenerek yerleştirmesi gerçekleştirilmektedir.

Firma analizi yapılarak stratejik hamleler belirlenmektedir. Firmanın talep ettiği pozisyonun gereklilikleri incelendikten sonra bu gerekliliklere ve niteliklere en uygun aday araştırmaları yapılmaktadır. Bu araştırmalar doğrultusunda ilk etapta uygunluğu belirlenen adayların telefonla ön görüşmeleri yapılarak efektif bir sonuca ulaşmak adına bir eleme gerçekleştirilmektedir. Geriye kalan adaylarla bu aşamada detaylı mülakatlar gerçekleştirilerek bir eleme süreci daha yapılmaktadır. Böylece en uygun adaylara ulaşım sağlanarak uygunlukları en yüksek olan adayların firmaya yönlendirmeleri gerçekleştirilmektedir. Firmaya yönlendirmesi sağlanan adayların içinden olumlu sonuç alan adayın işbaşı tarihi belirlenerek adayın yerleştirilmesi yapılmaktadır. Verimli sonuçlar alabilmek adına yerleşen adayın belirli zaman aralıklarında takibinin yapılmasıyla bu takiplerin doğrultusunda firmaya raporlamalar yapılmaktadır.

 

Optimum personele ulaşarak efektif sonuçlarla şirketinize en uygun ve en verimli aday arama süreçlerinizi gerçekleştirmek amacıyla seçme ve yerleştirme hizmetimizle Egeid ailesi olarak sizler için buradayız! İstediğiniz özeliklerde, aradığınız personeli sizler ile buluşturalım.

İlginizi çekebilecek bir kaç haberimiz

Referanslı İşe Alım Talimatı

Referanslı işe alım talimatı, bir işverenin veya insan kaynakları departmanının, bir adayın işe alınmasını düşündüğü durumda, adayın referanslarını nasıl kontrol edeceğini ve değerlendireceğini belirten bir

İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz?

Birlikte Yapabiliriz